راهنمای سفر به غار مرمر در شیلی، یکی از عجایب گردشگری در جهان

معمولا وقتی هر کسی اسم غار را می‌شنود تصویری از تونلی تاریک و گاه بن‌بست به ذهنش خطور می‌کند. مکانی مخوف با پرواز ناگهانی خفاش‌های واژگون! البته همه غارهایی که در جهان وجود دارند این‌طور نیستند. بعضی به جاهایی در دل کوه‌های بلند می‌رسند، بعضی به چشمه‌های گرم راه پیدا می‌کنند و بعضی دیگر از سرشار از شگفتی و زیبایی هستند.

غارها از بهترین مکان‌ها برای گردشگری یا ورزش هستند. آیا دوست دارید به غاری بسیار زیبا و منحصر به فرد سفر کنید بدون آن‌که به ابزار غارنوردی نیاز داشته باشید؟ اگر پاسختان مثبت است پس چمدانتان را جمع کنید تا به یکی از زیباترین و عمیق‌ترین و خاص‌ترین غارهای دنیا سفر کنید. این غار در کشور شیلی قرار دارد. اگر نگران مسافت هستید و فکر می‌کنید ارزشش را ندارد اشتباه می‌کنید. شاید بپرسید چرا؟ در بند بعد به این سوال پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.

مرمر

کشور شیلی، کشور طبیعت‌های گوناگون

شیلی کشوری با طبیعتی بسیار متنوع و زیباست. اگر نگاهی به نقشه شیلی بیندازید متوجه درستی این حرف خواهید شد. علاوه بر طبیعت گوناگون شیلی، عجایب زیادی هم در این کشور وجود دارد که نظر گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. بدیهی است که در کشوری با این گستره تنوع، عجایب زیادی هم وجود داشته باشد.

در این مطلب می‌خواهیم یکی از زیباترین نقاط جهان را که در کشور شیلی جای گرفته است به شما معرفی کنیم. این مکان چشم‌نواز به حدی خاص و ویژه است که فقط در همین نقطه از دنیا شبیه آن وجود دارد. مسیر رسیدن به این جاذبه گردشگری هم بسیار زیباست. با ما همراه باشید تا همه اطلاعات لازم برای سفر به غار مرمر شیلی را با با شما در میان بگذاریم.

شیلی

زیبایی‌های کشور شیلی

کشور شیلی در آمریکای جنوبی قرار دارد. پایتخت شیلی شهر سانتیاگو است. کشور شیلی در میان اقیانوس آرام و رشته‌کوه‌های آند واقع شده است. این کشور با کوه‌ها، آتشفشان‌ها، دریاچه‌ها و غارهای درونش و هم‌چنین آب‌وهوای معتدل خود به مقصد بسیار محبوبی برای گردشگرانی از سراسر جهان تبدیل شده است. اگر می‌خواهید تجربه‌ای بی‌نظیر برای سفر به طبیعت‌های خاص و زیبا داشته باشید حتما سفرتان را به مقصد شیلی برنامه‌ریزی کنید.

معرفی غار مرمرین در کشور شیلی ( غار چیکو)

این غار مرمرین در دریاچه‌ جنرال کارِرا قرار دارد که این دریاچه در مرز میان شیلی و آرژانتین واقع شده است. غار مرمر شیلی وسعتی معادل هزار و هشتصد و پنجاه کیلومتر و عمقی برابر پانصد و هشتاد و شش متر دارد. این غار قدیمی در اثر سالیان درازی به وجود آمده است. علت پیدایش آن فرسایش شش هزار ساله کربنات سدیم است که باعث به وجود آمدن این دیواره‌های سبز، فیروزه‌ای و آبی شده است.

غار چیکو از چندین غار تو در تو تشکیل شده است و مانند جزیره‌ای در دریاچه قرار دارد. دیواره‌های غار همان‌طور که گفته شد از جنس مرمر است و در رنگ‌های بسیار مسحور کننده‌ای دیده می‌شود. این رنگ‌ها با تغییر شدت نور خورشید یا رنگ آب هم متفاوت دیده می‌شوند. این غار زیبا تحت حفاظت کشور شیلی قرار دارد. اولین بار شخصی با نام کلمنته اونلی که کاشف ایتالیایی ـ آرژانتینی بود از این غار در کتاب خود نام برد.

تنها راه دسترسی به غار چیکو

نکته جالب توجه آن است که تنها راه دسترسی به این غار رنگارنگ تنها از طریق قایق امکان‌پذیر است. پس تصور کنید که این سفر چه‌قدر رویایی خواهد شد وقتی سوار بر قایق با غاری با تونل‌های در هم تنیده می‌رسید و انگار تمام نقاط غار نقاشی شده هستند.

دریاچه کاررا

دریاچه کارِرا دریاچه‌ای یخچالی با آب شیرین است. وسعت دریاچه اندازه هزار و هشتصد و پنجاه کیلومتر است. منظره کوه‌های اطراف دریاچه، دلنوازی این سفر را دو چندان خواهد کرد. برف این کوه‌ها پس از آب شدن به درون دریاچه می‌ریزد. وقتی که خورشید روی سطح آب می‌تابد و کوه‌های بلند و تنومند را از دور می‌بینید حتما با خودتان فکر می‌کنید که زیباتر از این مکان در دنیا وجود ندارد.

روستای پورتو، راه دسترسی به غار چیکو

فاصله غار چیکو از روستای پورتو ترنکیلو در حد چند کیلومتر است. بنابراین گردشگران می‌توانند از این روستا قایقی اجاره کنند و به سمت غار حرکت کنند. البته می‌توان از قایق‌های کایاک نیز برای دسترسی به غار استفاده کرد. دقت کنید که برای دیدن غار باید زمانی به این منطقه سفر کنید که سطح آب پایین باشد. در غیر این صورت قادر به دیدن و تماشای غار نخواهید بود.

شما می‌توانید در کنار تورهای گردشگری برای تماشای غار بروید. این تورها با کرایه دادن قایق و توضیحات لازم فعالیت‌های متنوعی برای مسافران در نظر می‌گیرند که یکی از آن‌ها ماهی‌گیری است. ماهی‌هایی مانند قزل‌آلا و ماهی‌آزاد در این دریاچه زندگی می‌کنند. برای اقامت هم می‌توانید در روستای پورتو ساکن شوید. این روستای کوچک و زیبا امکانات رفاهی متعددی برای گردشگران در نظر گرفته است.

مسیر دسترسی به غار چیکو

یکی از راه‌ها این است که از طریق هواپیما برای سفر به شیلی اقدام کنید و در فرودگاه Balmaceda  فرود بیایید. سپس با طی زمانی چهار ساعته با ماشین به دریاچه کاررا خواهید رسید. پس از رسیدن به دریاچه، در روستای پورتو با کرایه قایق‌های گوناگون به سمت غار حرکت کنید.

مرمر