اصول شیک ‌پوشی برای افراد چاق

همه افراد می‌توانند با رعایت اصول خاص و متناسب اندام خود شیک‌پوش و جذاب‌تر شوند. کافی است که این اصول را بدانند و آن‌ها را رعایت کنند. خیلی از افرادی که اندام پُرتر و چاق‌تری دارند تصور می‌کنند با توجه به اندام خود قادر به پوشیدن لباس‌های جذاب و شیک مانند افراد لاغرتر نیستند. اما این تصور کاملا اشتباه است. همان‌طور که چهره افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است این موضوع نیز کاملا طبیعی است که آدم‌های مختلف اندام‌های متفاوتی داشته باشند. در این مقاله می‌خواهیم به اصول مهمی برای شیک‌پوشی افراد چاق بپردازیم. با ما همراه باشید.

فرد چاق

لباس های اندازه بدن خود بپوشید

ممکن است بعضی تصور کنند که برای بهتر دیده شدن باید از لباس‌های تنگ استفاده کنند اما دور پوشیدن لباس‌های تنگ را به کلی خط بکشید. به جای آن تلاش کنید لباس‌های سایز خودتان را به تن کنید. هم‌چنین از پوشیدن لباس‌های گشادتر خودداری کنید. تنها لباس‌های خوش دوخت و سایز بدن خود ـ نه گشادتر نه تنگ‌تر ـ به تن کنید. چرا که هر دو سایز بزرگ‌تر و کوچک‌تر باعث چاق‌تر نشان دادن شما می‌شوند. لباس‌های تنگ برآمدگی‌های بدنتان را کامل به نمایش می‌گذارند و لباس‌های گشاد چاق‌ترتان می‌کند. هم‌چنین از پوشیدن لباس‌های حجیم و کلفت مانند انواع پلیورها خودداری کنید.

رنگ لباس مناسب افراد چاق

این فقط سایز لباس نیست که قابلیت لاغرتر نشان دادن شما را دارد بلکه رنگ لباس هم تاثیر به سزایی روی این موضوع دارد. سعی کنید بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده کنید. رنگ‌های تیره باعث می‌شود بدن لاغرتر دیده شود. بنابراین تا جای ممکن سراغ رنگ‌های روشن نروید. بهترین رنگ برای شما مشکی است اما اگر علاقه‌ای به مشکی ندارید می‌توانید از رنگ‌های تیره دیگر استفاده کنید.

لباس‌های راه‌راه عمودی

استفاده از لباس‌هایی با راه‌راه‌های عمودی باعث ایجاد خطای دید می‌شود و سبب می‌شود قدتان بلندتر دیده شود و در لاغرتر نشان دادن شما موثر است.

لباس‌ های طرح‌دار ممنوع!

از پوشیدن لباس‌های طرح‌دار تا حد امکان پرهیز کنید. طرح روی لباس باعث می‌شود تا بزرگ‌تر دیده شوید. بانوان می‌توانند از دامن‌های تیره و بلند استفاده کنند.

هماهنگی بین لباس ‌ها

این نکته قابل توجه است که رنگ بلوز و شلوار یا دامن به هم نزدیک باشد تا باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین اعضای بدنتان شود. به این صورت بخشی از بدن شما به دلیل تغییر ناگهانی رنگ لباستان نمایان نمی‌شود. رنگ‌های تند، طرح‌های پررنگ یا بزرگ به خصوص در قسمت‌های چاق‌تر بدنتان سبب جلب توجه دیگران به این قسمت‌ها می‌شود و آن‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد. اگر به رنگ‌های روشن علاقه دارید می‌توانید از کمربندهای مشکی استفاده کنید تا لاغرتر دیده شوید.

شلوار مناسب افراد چاق  

در انتخاب شلوار مناسب افراد چاق باید بگوییم که شلوارهای راسته و جین باعث چاق‌تر نشان دادن پاها می‌شود. به جای آن از شلوارهایی استفاده کنید که در قسمت‌های ران تنگ‌تر و در پایین گشادتر باشند. از طرفی شلوارهایی بپوشید که سایزتان باشد و کمر شلوار طوری نشود که شکم از شلوار بیرون‌تر دیده شود.

مدل دامن برای افراد چاق

اگر بخش‌های پهلو و پایین ‌تنه شما از قسمت‌های دیگر چاق‌تر است به جای استفاده از دامن‌های راسته از مدل های پلیسه استفاده کنید. اگر قسمت‌های مچ و ساق پاهای‌تان چاق است دامن‌هایی بپوشید که بلندی آن‌ها تا زیر قوزک پا باشد. سعی کنید کفش‌های‌تان کمی پاشنه داشته باشند.

کمک گرفتن از طرح های برش‌دار  

اگر قسمت بالاتنه چاقی دارید از بلوزهای ساده، بدون طرح و برش‌دار کمک بگیرید. هم‌چنین برای پایین‌تنه از دامن‌هایی استفاده کنید که گره یا چین در ناحیه کمر داشته باشند تا تفاوت میان اندام‌های بالایی و پایینی بدن‌تان پوشش داده شود و متناسب‌تر به نظر برسید.

هم‌چنین سجاف دامن و انواع کت روی ظاهرتان تاثیر می‌گذارند. به طور کلی سعی کنید که لباس‌هایی تن کنید که در ناحیه باسن، کمر و قفسه سینه دارای خطوط مواج یا برش باشند. از پوشیدن شلوارک‌های بلند و گشاد و دامن‌های ماکسی دوری کنید. می‌توانید از دامن‌های جذب تا روی زانو استفاده کنید. یا از ترکیب دامن‌های جذب و جوراب شلواری مات کمک بگیرید. جوراب شلواری‌های تیره بسیار در لاغر نشان دادن پاها موثرند. هم‌چنین قد را بلندتر نشان می‌دهند. پیراهن‌های کمردار هم گزینه‌های خوبی هستند. این لباس‌ها برآمدگی‌های بدنتان را در قسمت کمر به خوبی می‌پوشانند.

نکات استفاده از کمربندها

پیش‌تر اشاره کردیم که در صورت استفاده از کمربند حتما از رنگ‌های تیره استفاده کنید و هم‌چنین حتما کمربند حتما از کمربندهای نازک و غیرپهن استفاده کنید. کمربند را باید به دور شکم ببندید. جای مناسب کمربند نه در بالای شکم نه در پایین شکم است بلکه به دور شکم است تا تناسب اندام‌تان را از بین نبرد.

به جنس پارچه دقت کنید

دقت کنید که جنس پارچه‌ها در تناسب اندام شما بی‌تاثیر نیستند. اگر از لباس‌هایی استفاده کنید که پارچه‌های خشک و زبر داشته باشند باعث افزایش خطوط بدنتان می‌شوند. برعکس بهره‌مندی از پارچه‌های نرم و راحت باعث بهتر دیده شدن اندام می‌شوند.

پیراهن‌هایی با یقه‌های مناسب

بیشتر از پیراهن‌های یقه هفت استفاده کنید. این یقه‌ها به دلیل بیشتر نشان دادن گردنتان باعث می‌شوند تا در دید بیننده لاغرتر دیده شوید. بنابراین دور مدل‌های یقه اسکی و یقه بلند را خط بکشید زیرا باعث می‌شوند تا چاق‌تر به نظر برسید. موقع خریدن لباس‌های رسمی دقت کنید که دور گردن آن‌ها مناسب گردن شما باشند. برای دور کردن تمرکز دیگران می‌توانید از گردنبند هم کمک بگیرید. گردنبندهای بلند با رنگ روشن و استفاده از گوشواره‌های بلند و روشن هم بر روی لاغر نشان دادن شما تاثیرگذارند.

نکات پوشیدن کت برای خانم‌ها

اگر از طرفداران کت هستید و به پوشیدن این نوع از لباس علاقه‌مندید توصیه می‌کنیم که کت‌هایی بپوشید که سه دکمه باشند. این نوع از کت‌ها باعث می‌شوند تا قد کشیده‌تر و در نتیجه اندام‌ها لاغرتر به نظر برسند. البته توجه کنید که دکمه بالایی را باز بگذارید تا بتوانید آزادانه حرکت کنید. در هنگام راه رفتن یا نشستن تلاش کنید صاف‌تر قرار بگیرید. این کار بر روی لاغر نشان دادن شما موثر است. در هنگامپوشیدن کت و ژاکت‌های بلند دکمه‌ها را نبندید. هم‌چنین از اپل استفاده نکنید.

پیراهن بپوشید

پوشیدن پیراهن‌های یکسره و تک‌رنگ با برش‌های عمودی گزینه بسیار مناسبی برای خانم‌هاست. حتی این گزینه بهتر از پوشیدن کت و دامن یا کت و شلوار است. زیرا لباس‌های یکسره شکم و اندام‌های چاق را به راحتی پنهان می‌کند.

انواع آستین لباس زنانه

 • لباس‌های بدون آستین
  استفاده از لباس‌های بدون آستین باعث می‌شود تا دست‌هایتان کشیده‌تر شوند. این لباس‌ها برای خانم‌هایی با دست‌های لاغر یا دست‌های چاق مناسب است.
 • لباس زنانه با آستین سرخود
  لباس‌های با آستین سرخود بیشتر برای روزهای گرم سال مناسب است. این لباس‌ها برای کسانی که بالاتنه کوچک‌تری دارند مناسب است. کسانی که بالاتنه چاق‌تری دارند از پوشیدن آن‌ها خودداری کنند.
 • لباس زنانه با آستین سه ربع
  این لباس‌ها به دلیل این‌که خنک‌تر و راحت‌تر هستند طرفداران زیادی دارند اما اگر در قسمت شکم چاق هستید بهتر است از پوشیدن لباس‌هایی با آستین‌های سه‌ربع خودداری کنید.
 • لباس زنانه با آستین بلند
  این مدل آستین مناسب کسانی است که در ناحیه شکم و بالاتنه اضافه وزن دارند و می ‌خواهند توجه را به سمت پایین‌تنه خود هدایت کنند.

لباس‌‌های لازم برای بانوان چاق

 • شلوار جین تیره
  این نوع از شلوار بهترین اثر را روی اندام خانم‌های چاق به‌ویژه کسانی که در نواحی ران و باسن چاق‌تر هستند دارد. شلوارهای تیره و تک‌رنگ و سایز بدن بهترین گزینه هستند.
 • کفش پاشنه‌دار
  کفش‌های پاشنه‌دار باعث می‌شود تا حالت بدن به صورت طبیعی با چرخیدن لگن و کمک به صاف نگه داشتن پشت و شانه‌ها تغییر ‌کند. با کشیده نشان دادن پاها سبب بلندتر به نظر رسیدن قد و در نتیجه لاغرتر به نظر رسیدن می‌شود.
 • پیراهن دکمه‌دار سفید
  پیراهن دکمه‌دار سفید یکی از لباس‌های بسیار شیک است که برای خانم‌های چاق هم بسیار مناسب است. این لباس در کنار یک کت مجلسی و یا رسمی استایل بسیار زیبایی به شما می‌دهد. این لباس به صورت جداگانه و در ترکیب با یک شلوار تیره لباس بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. پیراهن باید کمی گشاد باشد تا اندام‌ها را متناسب نشان دهد. نوع پارچه نیز نباید براق یا نازک باشد.
 • دامن ساده یا دامن فون
  این دو مدل دامن مناسب‌ترین دامن‌ها برای خانم‌های چاق است. دامن فون برای خانم‌هایی که پایین‌تنه چاق و دامن ساده برای خانم‌هایی که بالا‌تنه چاق دارند گزینه‌های خوبی هستند.
 • تونیک
  تونیک به پوشاندن اندام‌های چاق کمک می‌کند. البته باید گفت که شکل یقه تونیک مهم است. تونیک یقه هفت اندام را باریک نشان می دهد. بلندی تونیک باید کمی پایین‌تر از چاق‌ترین قسمت پاهای‌تان باشد.

مطالب پیشنهادی :