زینت بخشیدن به خانه با کمک تابلوی دکوراتیو

تابلو در طراحی دکوراسیون به عنوان عنصر اصلی جهت شخصیت بخشیدن به فضای داخلی و اضافه کردن رنگ به محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیوارهای لخت، سرد و غم انگیز به نظر می‌رسند. اتاق شما سزاوار حسی گرم و تازه است. یک تابلو زیبا و با شکوه همان چیزی است ک این حس را به اتاق شما می‌بخشد.

تابلوی دکوراتیو چیست؟

تابلوهای دکوراتیو همان طور که از نامشان پیداست، نوعی تابلو هستند که از آن ها برای دکور کردن انواع دیوارها و میزها استفاده می شود. این تابلوها عموما می توانند طیف گسترده ای از طرح ها دربر بگیرند و به صورت تکی و یا گروهی بر روی دیوارها و میزها و نقاط مختلف قرار بگیرند

تابلو دکوراتیو مدرن
تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو مدرن بر روی سادگی، رنگ‌ها و حرکت متمرکز است.


تابلو دکوراتیو انتزاعی
تابلو دکوراتیو انتزاعی

هنر انتزاعی از اشیا غیر طبیعی مانند الگوهای هندسی، اشکال و قالب‌هایی خاص تشکیل می‌شود. این نوع هنر بر اساس مناظر و چهره‌ها ساخته می‌شود و سادگی ، معنویت و خلوص را به تصویر می‌کشد. هنر انتزاعی به عنوان هنر غیر عینی شناخته می‌شود از این رو تابلو دکوراتیو انتزاعی هر آنچه در مورد رنگ ها، خطوط، بافت‌ها، الگوها و ترکیب هاست را به دکور شما اضافه خواهد کرد. به همین دلیل شما می‌توانید تابلو با موضوع انتزاعی را برای الهام بخشی به فضای خود بر روی دیوارها نصب کنید.


تابلو دکوراتیو کلاسیک
تابلو دکوراتیو کلاسیک

هنر کلاسیک از هر رشته به رشته دیگر متفاوت است، اما در کل این هنر به هماهنگی، تعادل و نسبت تناسب مشهور است. معمولاً هنرمندان در تابلوهایی با سبک کلاسیک از اشکال ایده‌آل استفاده می‌کنند و رنگ ها همیشه تابع خط و ترکیب هستند. به طور کلی دکوراسیون کلاسیک سبکی فراگیر از دکوراسیون سنتی غربی است که قدری رنگ و روی معاصر به خود گرفته است. تابلو دکوراتیو کلاسیک در این سبک نیاز به یک تعریف دقیق دارد که به واسطه آن حس اصالت را به بیننده منتقل کند.


تابلو دکوراتیو فانتزی
تابلو دکوراتیو فانتزی

هنر فانتزی ریشه در هنرهای عامیانه‌ای دارد که قرن‌ها پیش ایجاد شده‌اند. هنر فانتزی از دنیای ادبیات و اساطیر متولد شده است و عمدتاً برای نشان دادن روایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بزرگسالان و کودکان به طور یکسان عاشق هنر فانتزی هستند. یک تابلو دکوراتیو فانتزی با نمایش افسانه و جادو به شما اجازه خواهد داد ذهنتان آزاد و سرگردان شود.


چند نکته کاربردی

  • حتما تابلوای را انتخاب کنید که از لحاظ سایز با فضای منزل شما سازگاری داشته باشد.
  • سعی کنید تابلوی خریداری شده با حداقل دو مورد از عناصر دکوارتیو شما سازگاری داشته باشد.
  • انتخاب نوع قاب می تواند فضای خانه شما را تغیر دهد، به عنوان مثال قاب چوبی فضای خانه شما را سنتی تر می کند و قاب فلزی خانه را مدرن جلوه می دهد.
  • در نصب تابلو زیاده روی نکنید و فضای خانه را شلوغ نکنید.
تابلوی دکوراتیو طرح پاندا
تابلوی دکوراتیو طرح پاندا
 تابلوی دکوراتیو – طرح درخت قهوه ای
تابلوی دکوراتیو – طرح گل و گلدان
تابلوی دکوراتیو – طرح گل و گلدان
تابلوی دکوراتیو – مدل 5 تکه به شکل اسب
تابلوی دکوراتیو – مدل 5 تکه به شکل اسب
تابلوی دکورتیو – مدل Gid
تابلوی دکورتیو – مدل Gid
تابلوی دکوراتیو – طرح 10 تکه
تابلوی دکوراتیو – مدل آریکان یک تکه ای
تابلوی دکوراتیو – مدل آریکان یک تکه ای
 تابلوی دکوراتیو
 تابلوی دکوراتیو 
تابلو دکوراتیو
تابلو دکوراتیو
تابلوی دکوراتیو – طرح ارتی فریم

مطالب پیشنهادی :