چندش آورترین و عجیب ترین غذای جهان

غذا خوردن یکی از لذت‌های زندگی هر انسانی است و این که هر فردی غذای خاصی را دوست داشته باشد یا نه به سلیقه و ذائقه‌ی شخص بستگی دارد، اما تعدادی از غذاها هستند که واقعا چندش آور بوده و حتی فکر کردن به آن‌ها حال آدم را بد می‌کند.

خوردن غذاهای عجیب و چندش آور مثل چشم ماهی،عنکبوت و یا اختاپوس زنده برای افرادی لذت بخش است و برای بسیاری حتی تصور کردنش چندش آور و احمقانه. در این مقاله شما را با برخی از غذاهایی آشنا می‌کنیم که شاید ما با شنیدن اسم آن غذا یا دانستن محتویاتش حالمان بد شود اما در نقاطی از دنیا کسانی هستند که حاضرند برای خوردن همان غذاها پول زیادی خرج کنند.

عنکبوت سرخ شده

مشخص نیست که مردم بومی از چه زمان این غذا را در فهرست غذایی خود اضافه کردند اما احتمال می رود زمان شروع آن به دوران حکمرانی خِمر های سرخ که مواد غذایی بسیار کمیاب بود، باز می گردد. امروزه عنکبوت ها را در مزارع درون حفره های زیرزمینی پرورش می دهند و بیشتر متقاضیان آن گردشگرانند. درباره خود غذا باید گفت ظاهرا بافت آن نرم است و مزه ای شبیه مرغ دارد. گفته می شود سر آن بهترین قسمت و پاها بسیار تُردند. هرچند خودن شکم آن به دلیل وجود امحا و احشا و تخم توصیه نمی شود، اما برخی آن را هم بسیار لذیذ می دانند.

غذا چندش اور

غذاهای زنده مانند هشت پا

شاید باور کردن این موضوع برایتان دشوار باشد اما یکی از غذاهای عجیب چین که طرفداران بسیاری هم دارد، موجودات زنده هستند. بسیاری از مردم چین عادت دارند که موجوداتی مانند هشت پا یا میگو را به صورت زنده بخورند که این کار اصلا درست نیست. این کار بسیار خطرناک است و بسیاری از افراد هنگام خوردن هشت پا زنده دچار خفگی شده‌اند. مکنده‌های بسیار قوی که روی دست‌های هشت پا وجود دارد می‌تواند منجر به مرگ انسان‌ها شود.

غذا چندش اور

 سِن‌های بدبو – اندونزی

در کشور اندونزی، ‌این حشره‌های بد بو را خیلی دوست دارند. شاید به خاطر این‌که مزه‌ی تخمه‌ی آفتابگردان تلخ و بی‌نمک می‌دهند. فقط باید خیلی سریع بجویدشان!

غذا چندش اور

سوپ خفاش

سوپ خفاش ! همه ما علاقه زیادی به خوردن پیش غذاهای خوشمزه مثل یه کاسه سوپ گرم داریم اما چینی های عزیز گویا به خوردن سوپ خفاش علاقه زیادی دارند. شما حاظرید این سوپ را امتحان کنید؟

خفاش

دانه های قهوه کوپی لاواک

یک گربه آسیایی به نام پلام سیوت دانه قهوه را به خاطر گوشتش می خورد و بعد دفع می کند، دانه های قهوه کوپی لاواک درست می شوند ! در واقع آنزیم های پروتئولیتیک گربه، در دانه این میوه خیس می خورند که باعث کم شدن پپتید ها و آزاد شدن آمینو اسید های بیشتر و طعم لذیذتر آن می شود.

پلام سیوت

کرم سرخ شده در مکزیک

برخلاف تصورات همه، این کرم های سرخ شده، طعم بخصوصی ندارد و مزه آن شبیه گوشت قرمز است. مردم مکزیک همیشه به خوردن حشرات و کرم ها معروف بوده اند و این غذای آنها در اکثر رستوران ها یافت می شود.

کرم سرخ شده در مکزیک

شیوکارا، ژاپن

این غذا مخلوطی از موجودات دریایی است. در واقع ترکیبی است از امحا و احشا موجودات دریایی به صورت خام به اضافه 10 درصد نمک و 30 درصد برنج مالت. در نهایت نیز یک ماه به ان فرصت می دهند تا تخمیر شود . نتیجه کار هم مزه بسیار تندی است که هر کسی تحمل خوردنش را ندارد.

شیوکارا، ژاپن

موپانه (Mopane) – آفریقا

این کرم‌های پیله‌ساز که عموما روی درخت موپانه (درخت مرهم) یافت می‌شوند – به همین خاطر آن‌ها هم موپانه نامیده می‌شوند – منبع پروتئینی مهمی برای میلیون‌ها آفریقایی به شمار می‌روند. معمولا این کرم‌ها را خشک می‌کنند و به عنوان تنقلات نوش جان می‌کنند.

موپانه (Mopane) – آفریقا

کاسه‌ی چشم ماهی تن – ژاپن

کاسه‌ی چشم ماهی تن، خوراکی نسبتا ارزان‌قیمتی است که در بیش‌تر فروشگاه‌های مواد غذایی کشور ژاپن، حدودا به قیمت ۱ دلار به فروش می‌رسد. این خوراکی دارای طعمی شبیه ماهی مرکب است که پیش از مصرف باید آب‌پز شود. فراموش نکنید، قبل از خوردن کاسه‌ی چشم ماهی تن، کمی سس نیز به آن بزنید!

چشم ماهی - ژاپن

کله پاچه – ایران

البته که من و شما می‌دانیم جای این غذای خوشمزه! در این فهرست نیست! اما برای رعایت امانت نویسنده این غذا که در کشور ایران و همسایه‌های مجاور محبوبیت دارد هم آورده شده است، کله پاچه همانطور که از اسمش پیداست دقیقا از سر و ساق پای گوسفند تهیه می‌شود. علاوه بر سر و پای گوسفند، اندام‌های داخل شکم گوسفند نیز به صورت جداگانه در تهیه‌ی غذاهای دیگر استفاده می‌شود.

کله پاچه – ایران

 اِی‌پینگ (A-ping) – کامبوج

گفته می‌شود، این خوراکی که مردم کامبوج آن را بسیار لذیذ می‌دانند، نخستین بار به دلیل قحطی و کمبود غذا در دوره‌ی رژیم ستمگر خمرهای سرخ محبوب شد. ولی بعد از برکناری پل پوت، این خوراکی که با سرخ کردن عنکبوت‌های تارانتولا تهیه می‌شود، هم‌چنان محبوب ماند و مردم کامبوج آن را مانند آب نبات نوش جان می‌کنند.

 اِی‌پینگ (A-ping) – کامبوج

بالوت – فیلیپین 

این غذا در فیلیپین از جنین اردکی که در حال رشد در تخم است تهیه می شود. جنین را زنده و درون تخم آب پز می کنند. این غذا محبوب مردم این کشور است و در بسیاری از خیابان های آن به فروش می رسد.

اردک