باریک‌ترین شهر چین ( شهر عجیب یانجین )

شهرستان یانجین (به انگلیسی: Yanjin County) یک شهرستان در چین است که در ژاوتونگ واقع شده‌است. شهرستان یانجین ۱٬۴۱۶ کیلومتر مربع مساحت و ۴۵۳٬۰۹۶ نفر جمعیت دارد.

یانجین به باریکترین شهر چین معروف است که از هر دو طرف توسط کوهای شیب دار احاطه شده و با یک رود خانه از وسط شهر میگذرد..

چین

چین کشوری پهناوری است که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. شاید کمتر کسی از وجود این شهر اطلاع داشته باشد. در حقیقت بین تمام جاذبه‌های پراهمیت چین، که بسیاری از آنها در لیست میراث جهانی یونسکو هستند، جاذبه‌هایی هم هستند که کمتر به آنها پرداخته شده، مثلا اینکه یکی از باریک‌ترین شهرهای جهان در چین قرار دارد و به آن یانجین می‌گویند.

چین

یانجین از توابع شهر جائوتونگ و در استان یونان است. منطقه‌ای در جنوب غربی چین که یکی از گنجینه‌های نهفته این کشور است. یانجین شهری است که در راستای رودخانه گوانهه ساخته و از دو طرف با کوه‌های مرتفع محاصره شده است. در باریک‌ترین نقطه عرض این شهر به 30 متر و در وسیع‌ترین نقطه به 300 متر می‌رسد. این شهر از شمال به جنوب 62.5 کیلومتر و از شرق به غرب 46 کیلومتر است.

یانجین راه ارتباطی یونان به شهرهای مرکزی چین است و به همین دلیل اهمیت بسیاری دارد.

یانجین یکی از مراکز اصلی تولید نمک در چین باستان بوده و نام خود را از همین تجارت اصلی می‌گیرد. یان در چینی یعنی نمک. شهر را رسما در حاشیه رودخانه ساخته‌اند و حتی در برخی مناطق برای یک سطح کردن آنها پایه‌های بلند برای ساختمان‎‌ها احداث شده است. در شهر فقط یک خیابان اصلی وجود دارد و حتی ایستگاه قطار و ریل عبور آن هم خاص و منحصر‌به‌فرد است. ( منبع : سایت لست سکند )

یانجین

ساکنان یانجین در دوران باستان از قوم فن بودند و کتیبه‌های سنگی پیدا شده در شهر نشان از قدمت سکونت انسان در این منطقه دارد. اگر به این شهر سفر می‌کنید، بازدید از کتیبه سنگی یوآنزی، کوشک گوانیینگ و تابوت‌های معلق دوشاگوان را از دست ندهید. یانجین جاذبه‌های طبیعی هم دارد مانند کوهستان میِر و چشمه‌های آب گرم.

ویدیوی معرفی شهر یانجین