بیوگرافی ماکان باند ( امیر مقاره و رهام هادیان )

ماکان باند
نام کاملامیر مقاره
رهام هادیان
تاریخ تولدامیر مقاره :
۳ دی ۱۳۷۴ (تهران)
رهام هادیان :
۷ مرداد ۱۳۷۰ (اراک)
سبکپاپ
شغلخواننده
سال‌های فعالیت۱۳۹۵ تاکنون

ماکان بند نام گروه موسیقی ایرانی و متشکل از دو خواننده با نام های رهام هادیان و امیر مقاره میباشد. “یاشار خسروی” آهنگساز و یکی از نوازندگان مطرح ساکسیفون, در سال ۱۳۹۵ پس از تشکیل این گروه, رهبری این گروه را بر عهده گرفت. این گروه توانست در اندک زمانی کوتاه پس از شکل گیری و با حمایت حسن اردستانی مدیر عامل شرکت آوازی نو به شهرت و محبوبیت بسیاری در بین مخاطبان موسیقی دست پیدا کند.رهام هادیان و امیر مقاره هر دو از خوانندگان و آهنگساز گروه ماکان بند از بچه های نسل ۷۰ هستند و توانستند با شروع فعالیت های خود در طی یک سال موفقیت و محبوبیت بسیاری کسب کنند.نام “ماکان” از ریشه فارسی و نام یکی از پسران کاک از حاکمان مازندران در قرن ۴ام میباشد. وی ابتدا از سربازان پر نفوذ ابوالحسین ناصر در گرگان بود و پس از چندی به حکومت تمیشه منصوب شد.

شروع فعالیت موسیقی

بیوگرافی رهام هادیان

رهام هادیان

رهام هادیان متولد 7 مرداد 1370 در اراک، خواننده است. فارغ التحصیل لیسانس میکروبیولوژی و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی می باشد، با ساخت ملودی وارد عرصه موسیقی شد و در نهایت با گروه ماکان بند به شهرت رسید.

فعالیت خود را از دوران نوجوانی با ملودی سازی مبتدی شروع کرد، کم کم به سمت دوره های آهنگسازی رفت و سازهای پیانو، ساکسیفون و گینار را فراگرفت.

قبل از ورود حرفه ای به موسیقی مدت ها بعنوان انباردار ساختمان، سپس کار در داروخانه، تکنسین و نمونه گیر آزمایشگاه کار می کرد اما دوست داشت یک شبه پولدار شود.

در سال 94 بدنبال فراخوان یاشار خسروی برای تشکیل گروه موسیقی، با ضبط یک ویدیو کوتاه از خواندن خود با او و سپس امیر مقاره آشنا شد و گروه ماکان بند را تاسیس کردند.بیوگرافی امیر مقاره

امیر مقاره

امیر مقاره متولد 3 دی 1374 در تهران، خواننده است.فارغ التحصیل مقطع دیپلم می باشد، فعالیت خود را با سرودن شعر آغاز کرد و سپس با آهنگسازی و حالا در گروه ماکان بند بعنوان خواننده مشهور شده است.

فعالیت خود را از نوجوانی با نوشتن شعر شروع کرد، سپس خودآموز گیتار را یاد گرفت و دوره های سلفژ را گذراند اما بصورت حرفه ای بعنوان شغلی اصلی به آن نگاه نمی کرد.

امیر بعنوان پیک موتوری تا مدت ها کار می کرد اما موسیقی و توان هنری اش جدی گرفته نمی شد تا اینکه به گفته خود سر لجبازی کارش را رها کرد و بصورت جدی سمت موسیقی رفت. در سال 1393 وقتی 19 ساله بود جدی شروع به خواندن و پخش ترک با دوستانش کرد،

آقای خواننده چهره جذابی دارد و همین تیپ و قیافه باعث شد مدتی در حرفه مدلینگ فعالیت داشته باشد و با برندهای مختلف ایرانی و خارجی همکاری کند.کنسرت های ماکان بند

این گروه پرطرفدار در بیشتر استان‌های ایران کنسرت بر پا کرده است و تور کنسرت‌های اروپای این گروه در مارس ۲۰۱۸ برگزار شده است.

قطعه معروف

از مهم ترین اثر های این گروه میتوان به آهنگ هربار این درو و دلگیری اشاره کرد.

هادیان درباره قطعه «هر بار این درو» گفت : برای این قطعه مدت ها بود که کار نکرده بودیم و همه اعضای گروه کلافه بودند. من پیش از این آهنگ و شعر این قطعه را داشتم و براساس حرف پدرم که همیشه به من و برادرم گوشزد می کند درب را آرام ببندیم، ترانه آهنگ را تغییر دادم و کار جدید شروع شد!

رهام هادیان

 برای آهنگ «هر بار این درو» خیلی ها هم گفتند این قطعه کاور شده است و یا اینکه من و رهام بچه پولدار هستیم که یک شب به موسیقی رسیدیم. واقعا این طور نیست و هدف من و رهام در وهله اول کمک به خانواده هایمان است.

امیر مقاره

تشکیل گروه ماکان بند

در سال 1394 بدنبال فراخان یاشار خسروی آهنگساز برای تشکیل یک گروه موسیقی استعداد امیر مقاره و رهام هادیان توسط وی شناسایی و دور هم جمع شدند و تشکیل گروه ماکان بند را دادند

معنی ماکان

نام گروه برگرفته از کلمه ای بنام ماکان با ریشه فارسی و دیلمی گرفته شد که معنای لغوی آن به شجاعت تعبیر می شود و نام یکی از پسران حکام مازندران در قرن 14 بود

اولین آلبوم

در 1 شهریور 96 اولین آلبوم ماکان بند با خوانندگی هادیان و مقاره و به سرپرستی میلاد نیکزاد با نام دیونه بازی با 12 قطعه موسیقی منتشر شد.

گالری عکس ماکان باند

 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band
 Macan Band